Zbilansowana dieta

Witamina D jest jedyną witaminą, która nie jest zdobywana ze konsumowanych pokarmów. Witamina ta jest pozyskiwana przez skórę eksponowaną na promienie słoneczne. Również poniektóre produkty spożywcze dostarczają witaminę D. Można również witaminę D suplementować.

Witamina A pełni mnóstwo funkcji w organizmie, między innymi zdrowych oczu, wspieranie wzrostu komórek, a także wspomaganie układu immunologicznego. Witamina A jest nie tylko przyswajana bezpośrednio, ale jest też wytwarzana przez organizm poprzez przekształcenie beta-karotenu.
https://oxnet.com.pl/2021/11/10/to-co-spozywasz-ma-duze-znaczenie/

Mnóstwo ludzi nie stosuje wystarczająco zbilansowanej diety, aby zapewnić wszystkie potrzebne witaminy, co doprowadziło do boomu branży suplementów wielowitaminowych. Specyfiki wielowitaminowe są dostępne w wielu rozmaitych formach, w tym tabletek, kapsułek żelowych, a nawet płynów. Niepodważalnie oczywistą korzyścią płynącą z przyjmowania tego typu preparatów jest wygoda. O wiele wygodniej jest połknąć jedną dawkę preparatu wielowitaminowego, który zawiera wszystkie konieczne witaminy, w porównaniu z przyjmowaniem wielu różnych środków.

Bowiem gotowanie zabiera wiele składników odżywczych i witamin z pokarmu, automatycznie zaczynasz karmić swój organizm tym, czego potrzebuje, kiedy przestajesz gotować jedzenie i zaczynasz spożywać żywność surową.

Spożywanie surowych potraw przyspiesza metabolizm. Trawienie surowego jedzenia zabiera trochę więcej energii, ale z powodu korzyści warto wybrać chociaż częściowo surową dietę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *